WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 13 maja, 10:00 (14 dni) - Katowice, Galeria Libero
  , konkurs, warsztaty, wystawa
  Od 13 maja br. w przestrzeniach Libero Katowice królować będą klocki LEGO®. Aż przez 2 tygodnie zarówno najmłodsi, jak i dorośli fani kultowych zabawek będą mogli spędzić czas w specjalnie zaprojektowanych i zbudowanych z klocków strefach. W (...)
 • 16 maja, 15:00 (8 dni) - Tarnowskie Góry, Tarnogórskie Centrum Kultury
  , festiwal
  To kolejna, trzecia już edycja Festiwalu SF TG (wg autorskiego pomysłu Tarnogórskiego Centrum Kultury). Tygodniowy blok imprez to propozycja skierowana do wszystkich miłośników i osób po prostu zainteresowanych science-fiction – dziedziną twórczości (...)
 • 18 maja, 19:00 (9 dni) - Czeladź
  , festiwal
  Już wkrótce zapraszamy na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście - jubileuszowy XX Festiwal Ave Maria. Urozmaicony i atrakcyjny program tego wyjątkowego wydarzenia jest gwarancją, że każdy znajdzie coś dla siebie. Żeby (...)
 • 21 maja, 8:00 (9 dni) - Gliwice, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gliwicach
  , wykład, warsztaty
  Zapraszamy na bezpłatne❗ szkolenie dla nauczycieli, pedagogów i studentów. 21.05.2019 - godz: 8:00 -16:00 - PRAWA CZŁOWIEKA I OBYWATELA Trener: Magdalena LENARTOWICZ (>> Prawa człowieka, w tym prawa podstawowe obywateli UE, edukacja na rzecz (...)
 • 21 maja, 10:00 (5 dni) - Katowice
  , juwenalia
  Witamy wszystkich studentów w nowym roku akademickim! Wypoczęci po wakacjach i pełni pozytywnej energii zaczynamy pracę nad Juwenaliami Śląskimi 2019 😉 Wraz z początkiem października możemy podać Wam już pierwszą informację, jaką jest data (...)
 • 22 maja, 14:00 (4 dni) - Cieszyn
  Tegoroczna edycja A Rt+ odbywa się wcześniej! Pod hasłem KONTRASTY spotykamy się już 22 maja. Po raz pierwszy w historii A Rt+ zaprosiliśmy inne uczelnie artystyczne. V edycja będzie więc konfrontacją działań różnych środowisk akademickich (...)
 • 22 maja, 18:15 (8 dni) - Katowice, Kino Światowid
  , pokaz
  (!!!) Od 22 do 29 maja zapraszamy na JUBILEUSZOWĄ - 10. edycję ★PRZEGLĄDU NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO★! To najlepsza podróż po filmowej Francji tylko w wybranych kinach w Polsce (na Śląsku tylko w Światowidzie!)! → PROGRAM: 22 maja, środa, 18:15: ★ (...)
 • 23 maja, 9:00 - Koszwice, KARCZMA-KOSZWICE.pl
  W tym dniu będziemy grillować na naszym pięknym ogrodzie! Nie zabraknie soczystych kiełbasek, wspaniałego karczku, pulchnych krupnioków, wyśmienitych warzyw i zimnego piwa :) Menu dostępne wkrótce!
 • 23 maja, 10:00 - Cieszyn, Instytut Sztuki / Uniwersytet Śląski filia w Cieszynie
  , warsztaty
  Serdecznie zapraszamy na warsztaty litograficzne organizowane w ramach Festiwalu A Rt+
 • 23 maja, 10:00 (4 dni) - Zawiercie, OSiR Zawiercie
  Komisja Iaido oraz Komisja Jodo Polskiego Związku Kendo wraz z klubem Bumeikan Katowice mają ogromną przyjemność zaprosić na: XIII Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo 2019 Nauczyciele: Jock Hopson, 7. dan iaido kyoshi, 7. dan jodo kyoshi Robert (...)
 • 23 maja, 12:00 - Siemianowice Śląskie, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich
  Temat zajęć to „Muzeum w Siemianowicach w starej fotografii”. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Derus.
 • 23 maja, 16:00 - Gliwice, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gliwicach
  EDUKACJA DLA RODZICÓW
  , rodzinne, warsztaty, dla kobiet
  Akademickie Biuro Karier i Rozwoju Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach zaprasza na szkolenie: UCZEŃ O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH - nauczyciel o specjalnych potrzebach edukacyjnych - z empatią - (...)
 • 23 maja, 16:00 - Zabrze, Kopalnia Guido
  Zagraj z nami w SKATA czyli ,,śląskiego brydża" w podziemiach Kopalni Guido, na poziomie 320 metrów pod ziemią! Już w maju! https://kopalniaguido.pl/index.php/wydarzenia/2698-%20turniej-skata-na-poziomie-320
 • 23 maja, 16:00 - Racibórz, Filia nr 3 Ocice
  , warsztaty
  Aparaty w dłoń! Biblioteka w Ocicach zaprasza na kolejne "Spotkanie po sąsiedzku”, poświęcone tym razem fotografii. Na warsztatach będzie można dowiedzieć się jak dobrze planować i kadrować zdjęcia, co na pewno docenią nasi znajomi, którzy (...)
 • 23 maja, 16:30 - Zabrze, MBP Zabrze, Filia nr 11
  , spotkania autorskie
  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką wielu książek i wierszy dla dzieci. Jedne z najpopularniejszych to: 'Kanapka i innych wierszy kapka, "Jedna literka, a zmiana wielka, "Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom" "Jedna literka (...)
 • 23 maja, 16:30 - Racibórz, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
  , dyskusja
  Dobra książka, kawa i ciekawa dyskusja:) Książka na maj: „Klan Kossaków” Marka Sołtysika - historia czterech pokoleń krakowskiej rodziny, mającej trwałe miejsce w polskiej kulturze. Książka znakomicie oddaje atmosferę kolejnych epok, przytacza (...)
 • 23 maja, 17:00 - Mikołów, Miejska Placówka Muzealna
  , promocja
  Miejska Placówka Muzealna zaprasza na spotkanie promujące wydanie pamiętnika Wiktora Szołtyska. Pamiętnik przedstawia niezwykłą wędrówkę żołnierza od Wehrmachtu do 2. Korpusu generała Władysława Andersa. To opowieść o wędrówce żołnierza z (...)
 • 23 maja, 17:00 - Częstochowa, Biblioteka Publiczna w Częstochowie Filia 9
  Filia nr 9 Biblioteki Publicznej zaprasza na wykład pani Urszuli Kozakowskiej-Zauchy, która opowie o kobietach, modelkach i muzach w twórczości artystów takich jak: Jacek Malczewski, Józef Mehoffer, Teodor Axentowicz, Stanisław Wyspiański, Witold (...)
 • 23 maja, 17:00 - Rybnik, Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach
  , warsztaty
  LEKCJE O… MAŁYM TEATRZE ILUSTRACJI W majowej odsłonie cyklu Lekcje o… zapraszamy wszystkie dzieci (w wieku od lat 5) na warsztaty japońskiego teatru Kamishibai. W czasie warsztatów dzieci będą miały możliwość zapoznać się z historią teatru Kamishibai (...)
 • 23 maja, 17:30 - Gliwice, Stacja Artystyczna Rynek
  , warsztaty
  Bliskie i pozytywne relacje są według wszelkich badań najważniejszym czynnikiem wpływającym na poziom szczęścia. Żyjemy w czasach, w których nawiązywanie kontaktów jest prostsze niż kiedykolwiek, a jednak często jest to pozorny, płytki kontakt (...)
 • 23 maja, 18:00 - Gliwice, Marina Gliwice
  , rodzinne, wycieczka, spływ
  Zapraszamy na bardzo energetyczny, bardzo poetycki i bardzo zróżnicowany koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz - „Bardowie naszych czasów". Duet Jarząbek-Jurkiewicz od 2015 roku, kiedy wydał płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy ("Lublin Ostrava (...)
 • 23 maja, 18:00 - Piekary Śląskie, Ośrodek Kultury Andaluzja
  , dla kobiet
  Szukasz idealnego prezentu dla Mamy? Proponujemy bilet na prześmieszny program kabaretowy pt: "Weź mie we stowie nikt sie nie dowie" Wejdźcie z nami do świata legendarnych, śląskich stworoków, gdzie tradycja przeplata się z prozą dnia codziennego (...)
 • 23 maja, 18:00 - Katowice, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
  Operetka Wesoła wdówka Franza Lehára z roku 1905 odniosła ogromy sukces i okrzyknięto ją arcydziełem gatunku. Uznawana jest za najlepszą i najczęściej graną operetkę, przepełnioną szlagierami na czele z największym bodaj hitem scen operetkowych (...)
 • 23 maja, 18:00 - Gliwice, Marina Gliwice
  , koncert
  Zapraszamy na bardzo energetyczny, bardzo poetycki i bardzo zróżnicowany koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz - „Bardowie naszych czasów". Duet Jarząbek-Jurkiewicz od 2015 roku, kiedy wydał płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy ("Lublin Ostrava (...)
 • 23 maja, 18:00 - Katowice, Muzeum Śląskie
  , wystawa
  Powstańcy, niezależnie od czasu wydarzeń, są zawsze grupą bardzo zmaskulinizowaną. Kiedy mówimy o powstańcach śląskich, również mamy na myśli głównie mężczyzn. Do dnia dzisiejszego tak naprawdę nie wiemy, ilu ich było. Według różnych danych (...)
 • 23 maja, 18:00 - Częstochowa, Muzeum Częstochowskie
  LOTNICTWO
  23 maja godz. 18.00. w ramach projektu Aleje, tu się dzieje zapraszamy do Ratusza/ Muzeum Częstowskie na spotkanie z niezwykłym gościem - generałem Mirosławem Hermaszewskim. To spotkanie z żywą legendą. Lotnik, kosmonauta, generał, jedyny Polak (...)
 • 23 maja, 18:00 - Katowice, Galeria Szyb Wilson
  SZTUKI PLASTYCZNE
  , charytatywne
  Muschalik & Friends Aukcja dzieł sztuki pod patronatem Antoniego Cygana - Rektora ASP w Katowicach Johanna Brosa - Przewodniczącego Rady Programowej Galerii Szyb Wilson 23 maja 2019 r., godz. 18.00 Licytację poprowadzi Miroslaw Neinert Dla (...)
 • 23 maja, 18:00 - Bytom, BECEK Bytomskie Centrum Kultury
  , pokaz
  Powracamy do naszej małej tradycji, czyli wydarzeń pod wspólnym hasłem „Kobiecy Bytom”. Najbliższa odsłona już w maju. A w programie między innymi prezentacje, pokazy mody i bielizny, losowanie nagród, poczęstunek, prelekce i wiele innych atrakcji (...)
 • 23 maja, 18:00 - Katowice, Medialab Katowice
  RĘKODZIEŁO
  … czyli co w danych piszczy? Uczenie maszynowe, sieci neuronowe czy też sztuczna inteligencja to coraz popuarniejsze hasła. Co oznaczają w praktyce i dlaczego warto im się bliżej przyjrzeć? Żyjemy w czasach, w których liczba generowanych danych (...)
 • 23 maja, 18:00 - Chorzów, Starochorzowski Dom Kultury
  TEATR NA KRAJCOKU Monodramat AUDIENCJA AUDIENCJA V autor – Bogusław Schaeffer obsada – Piotr Zawadzki reżyseria – Wojciech Leśniak & Piotr Zawadzki opieka artystyczna – Mateusz Znaniecki oprawa muzyczna – Jakub Zawadzki „Audiencja V” (...)
 • 23 maja, 18:00 - Racibórz, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
  Jak przekazać darowiznę? Kiedy zapłacimy podatek od darowizny? Jakie formalności trzeba spełnić? Sąd Rejonowy w Raciborzu oraz raciborska biblioteka zapraszają na wykład z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości. Prowadzący: • Marzena Korzonek- (...)
 • 23 maja, 18:00 - Bielsko-Biała, Sala Koncertowa ZPSM im. St. Moniuszki w Bielsku - Białej
  23.05.2019r. czwartek godzina 18.00 . RESINA . STEFAN WESOŁOWSKI „Rite of the End” ...................................................................................................................... RESINA Resina to solowy projekt Karoliny (...)
 • 23 maja, 19:00 - Będzin, Latawiec - klub muzyczny/restauracja
  Tym razem w cyklu "latawcowa scena stand-up" wystąpią: Bartosz Zalewski i Michał Płonka. Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl Wykonawcy Bartosz Zalewski, Michał Płonka
 • 23 maja, 19:00 - Częstochowa, Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej
  Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:" Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr (...)
 • 23 maja, 19:00 - Bielsko-Biała, Galeria Bielska BWA
  Madame JeanPierre to przyjaciele - Joanna Markowska i Maciej Muszyński. Jej ciemny wokal i głęboki ton jego gitary definiują ich brzmienie. Swoją muzykę określają mianem warm jazzu, który rozumieją poprzez pełne ciepła i emocji kompozycje oparte (...)
 • 23 maja, 19:00 - Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury
  , musical
  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ MUSICAL POPRAWINY ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Bilety są dostępne online. Po kliknięciu linka należy zjechać na dół strony ⬇️ ⬇️ ⬇️ http://www.chck.pl/premiera-spektaklu-poprawiny-w-wykonaniu-studia-musicalowego-step-tomasza-micha-3480 "Poprawiny" (...)