WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 

 
 • 18 maja, 20:00 (14 dni) - Łódź, PURO Hotel Łódź
  , rodzinne, wernisaż, dla kobiet, wystawa
  Redakcja magazynu LABEL wraz z PURO Hotels zapraszają na pierwszą wystawę z cyklu prezentującego plakaty najlepszych polskich ilustratorów wykonane z okazji 100. urodzin Bauhausu. W tym roku obchodzimy setny jubileusz Bauhausu, szkoły założonej (...)
 • 20 maja (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Kino Helios Tomaszów Mazowiecki
  Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelnie poważne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, Wick staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę (...)
 • 20 maja, 8:00 (6 dni) - Piotrków Trybunalski
  Plener pod patronatem Prezydenta miasta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka Upamiętniający rzeźbiarza Stanisława Milewskiego Miejsce pleneru parking za amfiteatrem przy ul Narutowicza Uczestnicy pleneru Mariusz Migasiński Łukasz Zabłocki Grzegorz (...)
 • 23 maja (23 dni) - Łódź, Stadion Widzewa Łódź
  Drużyny młodzieżowe z całego świata zmierzą się w tegorocznych Mistrzostwach Świata U-20 w piłce nożnej, które w Polsce organizuje FIFA. Łódź to jedno z sześciu miast gospodarzy i to właśnie tutaj rozegrane zostaną mecz otwarcia i mecz (...)
 • 23 maja - Tomaszów Mazowiecki
  , festiwal, dramat, konkurs, premiera, spotkania autorskie, kino niezależne, komedia
  USŁYSZ MÓJ KRZYK „ZABAWA ZABAWA” Alkoholizm jest kinogeniczny. Jednym słowem – dobrze fotografuje się w kinie. Nie oceniam tego, zwyczajnie stwierdzam fakt. Lista filmów o alkoholikach albo z udziałem osób uzależnionych, jest długa i z artystycznego (...)
 • 23 maja, 9:00 (2 dni) - Łódź, Uniwersytet Łódzki - Wydział Prawa i Administracji
  Katedra Europejskiego Prawa Gospodarczego oraz Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Polską (...)
 • 23 maja, 10:00 (3 dni) - Łódź, EXPO Łódź
  , targi
  Znana jest już data kolejnej edycji najstarszej imprezy branży fotograficznej i filmowej w Polsce. W dniach 23-25 maja 2019 r. w Łodzi odbędą się Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych FILM VIDEO (...)
 • 23 maja, 18:00 - Pabianice, Fabryka Wełny Hotel & Spa
  SZTUKA ULICZNA
  W ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki zapraszamy na spotkanie z artystą DANIELEM RYCHARSKIM Daniel Rycharski – artysta wizualny, aktywista. Zajmuje się działaniami artystycznymi w przestrzeni wsi, jest twórcą wiejskiego street artu. Laureat Paszportu (...)
 • 23 maja, 19:00 - Łódź, KEJA Pub
  Kim jest Paweł  Wójcik?... takie pytanie często zadają mi znajomi, ale odpowiedź na to pytanie  wcale nie jest prosta. Paweł to niesamowicie charyzmatyczny artysta!!! Świetny muzyk  i  poeta. To fantastyczne i niepowtarzalne (...)
 • 23 maja, 19:00 - Łódź, Dom Literatury w Łodzi
  , spotkania autorskie
  „Żeby wygrać, trzeba kogoś poświęcić. Kiedyś pojmiesz sens tego manewru. Nazywa się gambit”. A co, jeśli ofiarą masz być właśnie ty? Rok 1966. Jerzy Ostrowski, konstruktor samochodów i mistrz szachowy zostaje uprowadzony przez tajniaków. Jest (...)
 • 23 maja, 19:00 - Łódź, Centrum Kulturalne RYBA
  O czym będę mówił...? Jak Chiny zmieniły się przez 15 lat :) Ale głównie o tym jak samodzielnie zorganizować tam podróż oraz jak praktycznie tam być. Co warto zobaczyć, gdzie warto pojechać itp. Poznaj Chiny, kraj który od setek lat dąży w (...)
 • 23 maja, 20:00 - Skierniewice, Drugi Dom
  Elo!  Piotrek Szumowski "Półczłowiek, półgłówek"To nowy program stand-upowy Piotrka Szumowskiego. Na początku materiał miał nazwyać się "Więzień Głupoty" ale wszyscy jego znajomi wyśmiali ten pomysł. W odwecie Piotrek powiedział, że nigdy (...)
 • 24 maja (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Kino Helios Tomaszów Mazowiecki
  Guy Ritchie za kamerą? Nie będzie miejsca na nudę! Mistrz kina łotrzykowskiego („Porachunki”, „Przekręt”, „Sherlock Holmes”, „Kryptonim U.N.C.L.E.”) wziął na warsztat historię ulicznego rozrabiaki Aladyna (Mena Massoud), który przeżywa liczne (...)
 • 24 maja (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Kino Helios Tomaszów Mazowiecki
  Pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwe drzwi. Grupa przyjaciół: niedźwiedź, łoś, tygrys i królik stają przed wyzwaniem dostarczenia pandy do jej prawdziwego domu, po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa dostarczy (...)
 • 24 maja (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Kino Helios Tomaszów Mazowiecki
  Repertuar w kinie Helios Tomaszów Mazowiecki obowiązujący w dniach 24-30 maja.
 • 24 maja, 10:00 (2 dni) - Łódź, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  , koncert, konferencja
  W dniach 24–25 maja 2019 roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, której hasło przewodnie brzmi: „Od bluesa do piosenki”. 👩‍🎤👨‍🎤🎤 Pierwszy raz środowisko naukowe i naukowo-dydaktyczne skupione wokół (...)
 • 24 maja, 11:00 (3 dni) - Piotrków Trybunalski, Centrum Informacji Turystycznej
  , koncert
  W tym roku łączymy siły z VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich, dlatego też poniżej podajemy wszystkie koncerty i imprezy towarzyszące obydwu wydarzeniom ;-) To przygotowania do nieuniknionych zmian, gdyż z pierwszej Nocy Traktu Wielu Kultur (...)
 • 24 maja, 14:00 - Łódź, Teatr Muzyczny w Łodzi
 • 24 maja, 15:00 (3 dni) - Rzeczyca, Grodzisko Rzeczyca
  REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  To już piąte i rozrośnięte Mokoszowisko - festiwal Słowian i Wikingów! Impreza jak zwykle oddana Bogini Mokoszy i Jej miłośniczkom, czyli płci pięknej - Kobietom. Jako, że w tym roku (2019) dużo bajeranckich rzeczy się będzie w Rodzie Dębowego (...)
 • 24 maja, 17:00 - Łódź, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
  , wykład
  Wykład Długa droga wiedzie z Tarnowa do Aleppo. Sylwetka Józefa Bema, bohatera trzech narodów. (wyjaśnienie tytułu – Bem urodził się w Tarnowie, a zmarł w Aleppo) Sylwetka jednej z ciekawszych postaci nie tylko polskiej historii XIX w. Uczestnicy (...)
 • 24 maja, 18:00 (3 dni) - Skierniewice, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
  , warsztaty
  ZAPISY: wyślij zgłoszenie na adres: harmonia@gospel.com.pl Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne i zespołowe. Wszystkie informacje otrzymasz w wiadomości zwrotnej. Informacje szczegółowe i odpowiedzi na pytania odnośnie do zgłoszeń i spraw (...)
 • 24 maja, 18:00 (3 dni) - Piotrków Trybunalski
  , koncert, festiwal
  Zapraszamy serdecznie na VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich - trzydniowe wielokulturowe święto współpracy ponad wszelkimi podziałami, które odbywa się w Piotrków Trybunalski - 800 lat w centrum Polski :-) W tym roku program zaplanowanych (...)
 • 24 maja, 18:00 - Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku
  Z okazji Dnia Matki zapraszamy na spotkanie z cyklu Podwieczorek z… Tym razem gościem Leszka Bonara będzie Adrianna Biedrzyńska.Wydarzenie odbędzie się 24 maja o godz. 18:00. Bilety: 20 zł – przedsprzedaż / 25 zł – w dniu spotkania
 • 24 maja, 19:00 - Łódź, Filharmonia Łódzka
  Program: Richard Derby / Leonard Bernstein / Bruce Broughton – „Famous Westerns!” (suita tematów muzycznych z westernów); Richard Rogers – „Oklahoma!”; Stephen Sondheim – „Losing My Mind”; „Satchmo!” – suita tematów muzycznych Louisa Armstronga; (...)
 • 24 maja, 20:00 - Łódź, KIJ - Multitap & Cocktail Bar
  Grzeczni Chłopcy Zapraszają na kolejną potańcówkę do Kija! Bilety: 20 zł.
 • 24 maja, 22:00 - Łódź, Studencki Klub Futurysta
  ❤57 urodziny Klubu Futurysta❤ Jedyny Klub z taką legendą! Mamy zaszczyt zaprosić na 57 urodziny Klubu Futurysta! Niepowtarzalny klimat, doskonała muzyka i Wy! To dzięki Wam możemy wyprawiać urodziny każdego roku i to przez tyle lat! Specjalne (...)
 • 25 maja (9 dni) - Łódź, Teatr Pinokio w Łodzi
  , festiwal
  Duch opowieści unosi się nad naszymi głowami. Jeśli podniesiemy je ponad codzienne czynności i sprawy, być może uda nam się go dostrzec. Przy odrobinie wiary w potęgę narracji, w sens tworzenia historii, w moc konstruowania światów alternatywnych (...)
 • 25 maja, 10:00 - Łódź, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  , warsztaty
  BUDYNEK GŁÓWNY ASP, ul. WOJSKA POLSKIEGO 121 Prowadzenie: Judyta Antoniuk, Agata Bugalska Uczestnicy zajęć stworzą swojego autorskiego robota z kolorowych kartonów oraz sznurków, które umożliwią ruch poszczególnych elementów.  Zajęcia pokarzą (...)
 • 25 maja, 10:00 - Łask
  Największe wydarzenie taneczne w Łasku przed nami! 🕺🕺🕺 Już teraz zapraszamy do udziału w XXXV Młodzieżowych Spotkaniach im. J. R. Sarosieka w Łasku! Szczegóły, regulamin, karty zgłoszenia dostępne pod adresem: ➡️ https://bit.ly/2WdBpZY ✔️ (...)
 • 25 maja, 10:00 (2 dni) - Kutno, Park im. R. Traugutta
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  🌹🌹🌹 PIKNIK wśród RÓŻ 🌹🌹🌹 Plenerowe Targi Różane, Ogród Marzeń, Rodzinny Piknik, Warsztaty, Rodzinne atrakcje... Więcej szczegółów wkrótce...
 • 25 maja, 10:01 - Łódź, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  , warsztaty
  BUDYNEK GŁÓWNY ASP, ul. WOJSKA POLSKIEGO 121 Prowadzenie: Beata Stusińska Od czego zacząć projektując wnętrze? Jak dobrze zaprojektować pomieszczenia, żeby nie dzieliły, a łączyły przestrzeń i mieszkańców? W jaki sposób ustawiać meble - czy (...)
 • 25 maja, 12:00 - Bełchatów, Giganty Mocy
  RĘKODZIEŁO
  , warsztaty
  Wszystkie mamy będą już niebawem obchodzić swoje święto. Jak sprawić, aby ten dzień był dla nich niezapomniany i wyróżnił się spośród innych? Mamy dla Was pewną propozycję. Zapraszamy, przyjdźcie w ostatnią sobotę maja wraz z dzieckiem lub (...)
 • 25 maja, 16:00 - Łódź, Muzeum Stacja Radegast
  Zapraszamy na pierwsze "Miejskie Dialogi", których głównym celem jest tworzenie okoliczności dla mieszkańców Łodzi do poznawania rozwiązań krajów skandynawskich i krajów Beneluxu w zakresie współdecydowania społeczności o rozwoju przestrzeni (...)
 • 25 maja, 16:00 - Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku
  , dla niepełnosprawnych, komedia
  Projekcja filmu dokumentalnego Życie animowane, opowiadającego historię autystycznego chłopca, który w wieku trzech lat traci zdolność mowy. Dzięki bajkom Disneya udaje się rodzicom ponownie nawiązać z nim kontakt.25 maja, godz. 16:00sala (...)
 • 25 maja, 18:00 - Łódź, Magnetofon
  Microphone Masters zaprasza na XVII edycję WBW 🏆 WBW 2019 • Łódź • Freestyle Battle 🏆 🗓️ 25 MAJA 2019 (sobota) start 18:00 🚩 klub MAGNETOFON - Łódź (ul. Zgierska 26A) 🎫 BILETY - http://wbw.pl/bilety 20 zł - przedsprzedaż 1 pula do 2019 (...)
 • 25 maja, 18:00 - Piotrków Trybunalski
  Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę malarstwa Anikó Sárközi „Światło i kolor” Wystawa czynna: 10 maja – 9 czerwca 2019 ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski. 25 maja, godz. 18:00 Spotkanie autorskie i oprowadzenie po wystawie Anikó (...)