WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 1 lipca, 20:00 (31 dni) - Wrocław
  , festiwal
  VERTIGO SUMMER JAZZ FESTIVAL II EDYCJA 2019 To 31 dni z muzyką jazzową, która będzie prezentowana w rozmaitych miejscach we Wrocławiu. Festiwal jest organizowany razem z Urzędem Miejskim Wrocławia. W 2019 roku podczas II edycji VSJF pojawimy (...)
 • 13 lipca, 10:00 (7 dni) - Ludwikowice Kłodzkie, Festiwal Góry Literatury
  W trakcie Festiwalu Góry Literatury, w Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kł. będziemy mogli podziwiać cykl "Pod Górę" Mikołaja Birka. Autor o swoich pracach: Obrazy przedstawiają głównie pejzaż, w którym zwykłe zderza się z niezwykłym (...)
 • 15 lipca, 10:00 (4 dni) - Ścinawka Górna, Festiwal Góry Literatury
  wernisaż: poniedziałek, 15 lipca, Zamek Sarny, Ścinawka Górna wprowadzenie: Wojciech Birek Wystawa „Razem w komiksie - Czesi o Polakach, Polacy o Czechach” jest pokłosiem konkursu na komiks, zorganizowanego w 2017 roku i rozstrzygniętego rok (...)
 • 15 lipca, 10:00 (5 dni) - Nowa Ruda, Festiwal Góry Literatury
  Pasmo warsztatów i spotkań dedykowanych dzieciom :) PONIEDZIAŁEK 15.07 10.00 – 11.30 warsztaty plastyczno-literackie Stwórz swoją bajkę, prowadzą: Anna Szalwa i studenci wrocławskiej ASP, Miejski Ośrodek Kultury, Nowa Ruda 11.00 – 15.00 zajęcia (...)
 • 15 lipca, 17:00 (6 dni) - Bolesławiec
  , festiwal
  Na zakończenia festiwalu gratka dla miłośników głębokich bluesowych brzmień, oraz zadziornych wokali. Na scenie zobaczymy Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree, oraz Natalię Sikorę w projekcie „Tribute to Mira”, poświęconemu legendzie polskiego (...)
 • 17 lipca, 21:00 (2 dni) - Wrocław, CoffeePlanet Wrocław
  BINGO with the qStars #1EDITTION Twoja Stara @cora.queer #Holiday #Adventure #Travel Bingo to gra łatwa, przyjemna i zabawna jak i jej organizatorka i animator Cora Queer z funpage na facebooku CorrraQueen :) Zapraszamy Was na 1 edycję (...)
 • 18 lipca, 10:00 - Legnica, Muzeum Miedzi w Legnicy
  , warsztaty
  „KROPKA I KRESKA – DOLNY ŚLĄSK W ABSTRAKCJI FILMOWEJ” – to projekt edukacji kulturalno-artystycznej skierowany do dzieci w wieku 8-12 lat w ramach Akademii Doktora Korczaka (www.adk.okis.pl) w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Celem działań (...)
 • 18 lipca, 11:00 (5 dni) - Podgórzyn, Ananda Putta Bhumi
  Serdecznie zapraszamy na XXIX Festiwal Ekologii Neohumanistycznej! Festiwal, który odbywa się już od 1991 roku w Głębocku na terenie gospodarstwa ekologicznego Ananda Putta Bhumi – Miejscu Czystych Myśli. Jest to Festiwal skupiający ludzi pragnących (...)
 • 18 lipca, 11:00 - Wrocław, Centrum Innowacji Przejście - Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
  , warsztaty
  ✅W ramach spotkań uczestnicy dowiadują się czym jest bioróżnorodność, jakie ma znaczenie dla ekosystemu i człowieka oraz co stanowi dla niej zagrożenie, jak wpływa na nią działalność człowieka i zmiany klimatu. Osoby biorące udział w warsztatach (...)
 • 18 lipca, 12:00 (4 dni) - Lądek-Zdrój
  Zapraszamy do udziału w jednym z największych festiwali biegowych w Polsce. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich obędzie się już po raz siódmy. Na zawodników czeka siedem tras: ▪️Bieg 7 szczytów – 240 km – limit 350 osób ▪️Super Trail (...)
 • 18 lipca, 12:00 - Wrocław, Muzeum Etnograficzne
  , dla dzieci, warsztaty, wernisaż
  Podczas spotkania poświęconego Nikiforowi uczestnicy warsztatów przyjrzą się jego technice malarskiej oraz spróbują stworzyć własną pracę inspirowaną architekturą Przedmieścia Oławskiego. Będzie to także świetna okazja do poznania uroków Krynicy (...)
 • 18 lipca, 13:00 - Wrocław, Galeria Entropia
  wiązki osobliwości... i... i... i... i... i... 18.07.2019 godz. 18.00 / czwartek Osobiste oprowadzanie autorskie (ewentualnie za rękę) po wystawie "W nieporządku" tropami nomadycznego rysunku: poszukiwanie linii segmentacji, linii ujścia (...)
 • 18 lipca, 16:00 - Wrocław, Filia 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu
  "Wakacyjna Akademia Rozwoju: Wykreuj siebie" to spotkania dla młodych, którzy wiedzą, że wakacje mogą być czasem rozwoju, odkrywania siebie i budowania swojej przyszłości. Masz 15-18 lat? Chcesz zrobić coś dla siebie i poznać ciekawych ludzi? Biblioteka (...)
 • 18 lipca, 16:00 - Wałbrzych, Zamek Książ w Wałbrzychu
  Jedyne takie wydarzenie! Pokaz kręconego w Książu filmu „Trędowata” Jerzego Hoffmana z udziałem Elżbiety Starosteckiej (wystąpiła w głównej roli Stefanii Rudeckiej) i jej męża, kompozytora Włodzimierza Korcza w Zamku Książ w Wałbrzychu! Godzina (...)
 • 18 lipca, 16:00 - Ludwikowice Kłodzkie, Festiwal Góry Literatury
  CZWARTEK 18.07 16.00 – 17.00 Tomasz Dostatni, rozmawia Michał Nogaś 17.15 – 18.30 Ioana Pârvulescu, rozmawia Jakub Kornhauser Joanna Kornaś-Warwas (tłumaczenie z rumuńskiego) (premiera książki Niewinni, prezentacja wydawnictwa EMG) 18.45 (...)
 • 18 lipca, 16:00 - Wrocław, Galeria ArtBrut
  ENGLISH VERSION BELOW „Jest nas więcej”. Wydarzenie towarzyszące wystawie „ArtBrut in progress”. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie "ArtBrut in progress" podsumowującej 10 lecie istnienia Galerii ArtBrut we Wrocławiu (...)
 • 18 lipca, 17:30 - Wrocław, Klub Pod Kolumnami
  , warsztaty
  Zapraszamy na wakacyjne warsztaty tańca irlandzkiego, które odbędą się 18 lipca i 1 sierpnia 2019 roku w Klubie pod Kolumnami. W programie – opowieść o historii tańca irlandzkiego w Polsce i Europie kontynentalnej i przede wszystkim nauka podstawowych (...)
 • 18 lipca, 18:00 - Wrocław, Macondo
  18.07 cz 18.00 // ODCINEK #6 / Kabaret Starszych Panów Kabaret Starszych Panów to audycja telewizyjna, której próżno szukać we współczesnych ramówkach. Stanowi niedościgniony wzór na wielu poziomach: muzycznym, aktorskim oraz literackim. Teksty (...)
 • 18 lipca, 18:00 - Wrocław, Galeria SiC! BWA Wrocław
  RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
  , oprowadzanie kuratorskie
  Zapraszamy do galerii SIC! BWA Wrocław na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Genealogia. Wystawa Moniki Patuszyńskiej. Poprzez ekspozycję zbudowaną z kilkunastu serii nowych form porcelanowych, fragmentów historycznych artefaktów, prac mówiących (...)
 • 18 lipca, 18:30 - Bolesławiec, Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł"
  , koncert
  "Blues - historia nieznana" - to multimedialna podróż po bezdrożach najwcześniejszej historii bluesa. To opowieść odtwarzana z archiwalnych filmów, clipów, stuletnich fotografii dokumentujących narodziny bluesa w Delcie Missisipi i jego ekspansję (...)
 • 18 lipca, 19:45 - Wrocław, Body4Soul Holistic Studio
  Świadomość ciała i oddechu – regularne zajęcia. Zajęcia te są wyjściem naprzeciw obecnej kulturze nadmiaru informacji, funkcjonowaniu w głowie, w odizolowaniu od reszty ciała. Są wyjściem naprzeciw pędzącemu trybowi życia, w którym zapominamy (...)
 • 18 lipca, 20:00 - Wrocław, PURO Hotels
  Zapraszamy na koncert w patio Hotelu Puro . Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertów VSJF 2019. Szczypuła Sisters Jazz Band Vertigo Jazz Club & Restaurant w ramach Summer Jazz Festival zaprosiło do współpracy trzy wyjątkowe kobiety. (...)
 • 18 lipca, 20:00 - Wrocław, Centrum Kultury Zamek
  Terminy cyklicznych spotkań w bieżącym roku: 05, 26 kwietnia 6, 17, 31 maja  14, 28 czerwca 1 lipca Uwaga! zmiana godziny koncertów - zawsze o 20:00 Koncert na gongach i misach tybetańskich jest swoistą kąpielą dźwiękową, która działa (...)
 • 18 lipca, 20:00 - Wrocław, Kawiarnia Literatka
  , koncert
  Serdecznie zapraszamy na koncert znanego duetu wrocławskich muzyków, którzy niezmiernie bawią się dźwiękami, radując nasze serca i umysły. W ich wykonaniu usłyszymy wiele ich aranżacji znanych standardów jazzowych, swingowych i bluesowych (...)
 • 18 lipca, 20:00 - Wrocław, Centrum Kultury Zamek
  , koncert
  CEREMONIA DŹWIĘKU GONGÓW I MIS TYBETAŃSKICH Koncert na gongach i misach tybetańskich jest swoistą kąpielą dźwiękową, która działa korzystnie na cały organizm, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Wibracja generowana z gongu stymuluje (...)
 • 18 lipca, 20:00 - Wrocław, Klub Muzyczny Liverpool
  Czwartek !!! Jam Session !!! w LIVERPOOL-u!!! GOŚCIE SPECJALNI : JANUSZ NIEKRASZ & BLUES POWER (ZENON &MATT}, ALEK MROŻEK, ROMAN SONNENBERG, KAZIMIERZ MARUT, PIOTR SIEKANOWICZ, ANDRZEJ WALUS i INNI .. WSTĘP FREE !!!
 • 18 lipca, 20:30 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  , koncert
  Zapraszamy na kolejne spotkanie z dźwiękami rodem z Chicago. Stali bywalcy naszej sceny, którzy zawsze prezentują klasykę muzyki bluesowej na najwyższym poziomie. Zapraszamy! Zachęcamy do rezerwacji miejsc w klubie: emenago.com/i/vertigojazz
 • 18 lipca, 21:00 - Wrocław, Nietota
  , koncert
  WORLDJAZZ NA FUNKOWYM GRUNCIE Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Na swojej drugiej płycie „Get That Crispy” (2018 r (...)
 • 18 lipca, 22:00 - Wrocław, X-Demon
  Bitwa o Wrocław // MAJLO Vs. Mr Basic OPEN BAR DLA PAŃ DO 24:00💋 Promocja 3 x 5 zł - wódka, piwo i whisky - całą noc! WSZYSCY WSTĘP FREE - całą noc! Selekcja +18 Rezerwacja lóż www.wroclaw.xdemon.pl
 • 19 lipca, 10:00 - Włodowice, Festiwal Góry Literatury
  SZTUKI PLASTYCZNE
  Prezentacja prac noworudzkich artystów z Grupy Alfa-Art. wernisaż: piątek, 19 lipca, Pod wiatami, Włodowice (Rzędzina) autorzy: Noworudzka grupa artystów Alfa-Art WSTĘP WOLNY MIEJSCE: Pod wiatami, 57-400 Włodowice 112 (część wsi o nazwie (...)
 • 19 lipca, 10:00 (3 dni) - Włodowice, Festiwal Góry Literatury
  Zbiór portretów ludzi, którzy czują się organiczną częścią natury. wernisaż: piątek, 19 lipca, Pod wiatami, Włodowice (Rzędzina) autor: Projekt Tomka Sikory we współpracy z Jagą Hupało WSTĘP WOLNY MIEJSCE: Pod wiatami, 57-400 Włodowice (...)
 • 19 lipca, 15:00 - Polanica-Zdrój, Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji
  Pejzaże Kulinarne Polanicy to festiwal pełen smaków i aromatów, tego – co kochamy najbardziej, czyli zdrowego jedzenia. To dwa dni pełne smakowitych występów – uczestnicy festiwalu będą mogli zobaczyć pokazy carvingu oraz live cookingu, które (...)
 • 19 lipca, 16:00 (2 dni) - Ścinawa
  , festiwal
  XII Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą”, zbliża się wielkimi krokami !! Już niebawem, już za chwilę, już za momencik, a dokładnie 19-20 lipca 2019, zapraszamy spotkamy się podczas12. edycji Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą !!! Gwarantujemy (...)
 • 19 lipca, 17:00 - Wrocław, Centrum Reanimacji Kultury
  , koncert, piknik
  Zapraszamy na piknik na 10-lecie Mad&Loud! W CRK odpalamy koncerty, grilla i after. Zagrają: REALM OF TORMENT (UK) - hardcore/metal https://ragehc.bandcamp.com/album/testaments-of-hope-despair https://ragehc.bandcamp.com/album/in-fragile-hands https://www (...)
 • 19 lipca, 17:30 (2 dni) - Wrocław, Ośrodek Postaw Twórczych
  , warsztaty
  Camera Obscura – dwa tajemnicze słowa. Dla znających łacinę będą znaczyły po prostu „ciemną komnatę". A gdyby okazało się, że Camera Obscura to również pierwowzór aparatu fotograficznego, zrobiony z prostych i dostępnych od ręki materiałów? (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Legnica, Akademia Rycerska
  Kolejne spotkanie z cyklu spotkań przybliżających kulturę odległego nam kontynentu- Ameryki. Tym razem przyjrzymy się bliżej Ameryce Środkowej, a dokładniej Meksykowi i jak zawsze uraczymy garścią informacji na temat m.in. literatury, sztuki (...)